Po jakim czasie od usunięcia można zrobić nowy tatuaż?

Nowy tatuaż można wykonać po minimum 12 tygodniach (skóra musi być całkowicie zregenerowana).

Czy świeże tatuaże usuwa się łatwiej?

Świeże tatuaże zwykle usuwa się trudniej. Głównym czynnikiem wpływającym na ilość zabiegów jest głębokość pigmentu pod skórą oraz rodzaj użytego pigmentu.

Posiadam świeżą opaleniznę. Czy mogę przystąpić do zabiegu?

Po opalaniu należy odczekać min. 2 tygodnie.

Czy po zabiegu usuwania tatuażu mogą wystąpić przebarwienia?

Laser działa zarówno na barwnik w tatuażu jak i naturalny barwnik zawarty w naszej skórze (melaninę). Efektem usunięcia melaniny jest powstanie przebarwienia, białego śladu tzw. widmo tatuażu. Melanina jest na bieżąco dostarczana do komórek skóry, dzięki czemu jej koloryt z czasem się wyrównuje do naturalnego.

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli?

Zabiegi laserowego usuwania tatuażu nie są przyjemne. Uczucie towarzyszące podczas zabiegu porównywalne jest do uderzenia naciągniętej gumki recepturki w skórę.

Miałam wykonany zabieg wypełniaczami. Czy mogę przystąpić do zabiegu usuwania makijażu permanentnego?

Jeżeli zabieg był przeprowadzany w okolicach miejsc, które mają zostać poddane laseroterapii, należy odczekać min. 4 tyg.

Czy po zabiegu mogę uprawiać sport?

Po przeprowadzonym zabiegu aktywność fizyczną należy ograniczyć. Zazwyczaj jest to okres od 3-7 dni w zależności od umiejscowienia i wielkości tatuażu.

Czy można usunąć tylko fragment tatuażu lub makijażu permanentnego?

Tak, należy jednak pamiętać, że w przypadku usuwania fragmentu tatuażu/makijażu permanentnego może zostać naruszona część granicząca z usuwanym fragmentem.

Czy można usunąć czerwony kolor brwi?

Czerwony kolor na brwiach spowodowany jest użyciem pigmentów nieorganicznych. Są to pigmenty które mają w składzie tlenki żelaza. Przy kolejnej sesji kolor zostaje zmodyfikowany i usunięty drugą wiązką światła. Jest to standardowy proces.

Czy może wystąpić opuchlizna po zabiegu?

Opuchlizna po laserowym usuwaniu tatuażu lub makijażu permanentnego jest częstą reakcją organizmu. Opuchlizna po przeprowadzonym zabiegu może utrzymywać się nawet do kilku dni. Jest to kwestia indywidualna.

Czy po zabiegach laserowego usuwania tatuażu mogą pozostać blizny?

Ryzyko powstania blizn jest małe. Blizny najczęściej powstają wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej. Zdarza się sytuacja gdy blizna powstaje już w trakcie tatuowania, kiedy igła z pigmentem zostaje wbita zbyt głęboko. Usuwając pigment uwidaczniamy istniejącą już bliznę.

Umawiając się na konsultacje można przystąpić do pełnego zabiegu?

Tak jest taka możliwość. Przystępując do pełnego zabiegu konsultacja jest bezpłatna.

Mam świeżo zrobiony tatuaż, po jakim czasie mogę przystąpić do zabiegów laserowego usuwania tatuażu?

Tatuaż najwcześniej można zacząć usuwać po 6-10 tygodniach od jego wykonania. Skóra powinna być wygojona, bez strupków i zaczerwienień.

Czy po zabiegu usuwania tatuażu można się opalać?

Miejsce, na którym wykonano zabieg usuwania tatuażu należy chronić przed promieniowaniem słonecznym.

Czy po zabiegu usuwania tatuażu można iść na basen?

Minimalny czas, w którym należy unikać takich miejsc jak: baseny, jeziora, sauny itp. to 2 tygodnie. Skóra powinna być całkowicie wygojona.

Czy na podstawie zdjęcia uzyskam informacje ile będzie potrzebnych zabiegów w celu całkowitego usunięcia tatuażu?


Nie jesteśmy w stanie określić ilości potrzebnych zabiegów. Ilość potrzebnych zabiegów laserowego usuwania tatuażu jest zależna od głębokości umieszczenia pigmentu pod skórą, rodzaju oraz jakości użytego barwnika. Nie jesteśmy w stanie określić dokładnej liczby zabiegów.

Po jakim czasie od usunięcia makijażu permanentnego można wykonać nowy makijaż permanentny?

Nowy makijaż permanentny brwi można wykonać po 12 tygodniach.

Czy cena dotyczy całkowitego usunięcia czy jednego zabiegu?

Cena dotyczy jednego zabiegu.

Czy można całkowicie usunąć tatuaż?

Większość tatuaży nadaje się do całkowitego usunięcia, końcowy efekt zależy od ilości wykonanych zabiegów. Laser usuwa tatuaż warstwowo.

Czy zostają jakieś ślady po usuwaniu tatuażu lub makijażu permanentnego brwi?

Możliwe są przebarwienia które zazwyczaj z upływem czasu zanikają.

Czy można wykonać zabieg podczas brania leków lub antybiotyków?

Należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym który przepisał lek lub antybiotyk czy nie występują przeciwwskazania do laseroterapii.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na rozbiciu barwnika zawartego w tuszu na drobniejsze cząstki. Do zabiegów usuwania tatuażu wykorzystujemy lasery nanosekundowe TRI BEAM PREMIUM™. Tego typu lasery emitują impulsy o bardzo dużej mocy i bardzo krótkim czasie trwania. W zależności od długości fali emitowane światło lasera działa selektywnie na komórki zawierające barwnik. Na skutek jego działania następuje rozerwanie błony komórkowej. Barwnik zawarty w komórce dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej i jest wydalany poprzez układ limfatyczny.

Mam świeżo zrobiony tatuaż, po jakim czasie mogę przystąpić do zabiegów laserowego usuwania tatuażu?

Tatuaż najwcześniej można zacząć usuwać po 6-10 tygodniach od jego wykonania. Skóra powinna być wygojona, bez strupków i zaczerwienień.

Jaki rodzaj tatuażu nadaje się do usunięcia?

Jesteśmy w stanie usunąć tatuaże wykonane w profesjonalnym studiu, tatuaże amatorskie, makijaże permanentne, tatuaże powstałe w wyniku zabrudzeń lub upadku. Usuwanie tatuażu odbywa się w serii zabiegów. Tatuaż po każdym zabiegu ulega rozjaśnieniu.

Jaki sprzęt stosujecie do laserowego usuwania tatuażu?

Do laserowego usuwania tatuażu stosujemy laser TRI-BEAM Q-Switch. Czas trwania impulsu lasera jest krótszy od czasu relaksacji termicznej tkanek skóry. Ponadto, wysoka moc szczytowa umożliwia bardzo skuteczne dostarczanie energii do melaniny i barwnika. Wśród istniejących laserów medycznych, laser 1064nm przenika najgłębiej, a więc jest używany do leczenia głębokich zmian chorobowych pigmentu w skórze właściwej, takich jak znamię Ota. Nd:YAG z 532nm umożliwia powierzchowne wpływanie na pigmentowy zmiany naskórka. Nd:YAG o długości fali zarówno 1064nm jak i 532nm jest powszechnie stosowany do wszystkich zmian pigmentowych skóry.

Czy po pierwszej sesji laserowego usuwania tatuażu może nie wystąpić efekt rozjaśnienia?

W sytuacji głęboko umieszczonego pigmentu widoczny efekt rozjaśnienia może nie wystąpić, chodź pierwsza warstwa została usunięta (Laser usuwa pigment warstwami).

Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu pojawiły się pęcherze i zaczerwienienie a skóra wygląda jak poparzona czy to normalne?

Tak mogą pojawić się pęcherzyki z osoczem i zaczerwienienie.

Jestem tydzień po zabiegu czemu nie ma żadnego efektu?

Efekt rozjaśnienia następuje stopniowo. W pierwszym tygodniu tatuaż może sprawiać wrażenie ciemniejszego niż przed zabiegiem. Efekt rozjaśnienia powinien pojawić się po upływie około 4 tygodni. W sytuacji głęboko umieszczonego pigmentu widoczny efekt rozjaśnienia może nie wystąpić, chodź pierwsza warstwa została usunięta (Laser usuwa pigment warstwami).

Mam na brwiach wykonany kamuflaż (biały/cielisty pigment). Czy mogę przystąpić do zabiegu?

Kamuflaż zawiera dwutlenek tytanu, w praktyce tytan uważany jest za jedną z przyczyn odporności na usuwanie laserowe oraz jako czynnik wywołujący ciemnienie pod wpływem działania lasera. Przed przystąpieniem do zabiegu należy w pierwszej kolejności usunąć kamuflaż za pomocą specjalnych preparatów. Po usunięciu kamuflażu można przystąpić do laserowego usuwania makijażu permanentnego.

Czy na zabieg laserowego usuwania tatuażu może przyjść osoba niepełnoletnia?

Na zabieg laserowego usuwania tatuażu może przyjść osoba niepełnoletnia, musi jednak przyjść z rodzicem bądź opiekunem prawnym.

Czy można znieczulić skórę przed zabiegiem usuwania tatuażu?

Dla osób mało odpornych na ból, zalecamy posmarowanie tatuażu/makijażu maścią znieczulającą, około 60 min. przed planowanym zabiegiem (kupno maści we własnym zakresie), oraz zaklejenie szczelnie tatuażu folia spożywczą.

Czy na wizytę można przychodzić z osobą towarzyszącą lub dzieckiem?

Tak, natomiast do gabinetu na zabieg wchodzimy bez osób towarzyszących i dzieci.

Czy można spożywać alkohol przed i po zabiegu usuwania tatuażu?

Alkoholu nie spożywamy ok. 24 godziny przed i po zabiegu.

Ile zabiegów laserowego usuwania tatuażu jest potrzebnych, aby całkowicie go usunąć?

Ilość potrzebnych zabiegów laserowego usuwania tatuażu jest zależna od głębokości umieszczenia pigmentu pod skórą, rodzaju oraz jakości użytego barwnika. Nie jesteśmy w stanie określić dokładnej liczby zabiegów.

Ile czasu należy odczekać przed przystąpieniem do kolejnego zabiegu laserowego usuwania tatuażu/makijażu permanentnego?

Minimalny odstęp czasu do następnego zabiegu laserowego usuwania tatuażu/makijażu permanentnego to 4 tygodnie.

Czy będąc w ciąży lub karmiąc piersią można poddać się zabiegowi usuwania tatuażu?

Karmienie piersią oraz ciąża są przeciwskazaniem do wykonywania zabiegu laserowego usuwania tatuażu.

Czy po zabiegu usuwania tatuażu można iść na basen?

Nie należy moczyć miejsca przez ok. 2 tygodnie po wykonanym zabiegu usuwania tatuażu.

Czy po zabiegu usuwania tatuażu można się opalać?

Miejsce, na którym wykonano zabieg usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego należy chronić przed promieniowaniem słonecznym. Po ok. 2 tyg. od wykonania zabiegu należy stosować kremy z filtrem 50+.

W których miastach wykonujecie usługę laserowego usuwania tatuażu?

Zabieg laserowego usuwania tatuażu wykonujemy w: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Częstochowa, Kielce.

Jeżeli masz inne pytanie prosimy o przesłanie wiadomości w formularzu poniżej strony lub na [email protected]

Odkryj nasze archiwum pasków Fitbit! Podnieś swój styl dzięki inteligentnym paskom do zegarków dla entuzjastów technologii. Znajdź swój ideał fitbit strap size Dzisiaj.