Czy cena dotyczy całkowitego usunięcia czy jednego zabiegu?

Cena dotyczy jednego zabiegu.

Czy można całkowicie usunąć tatuaż?

Większość tatuaży nadaje się do całkowitego usunięcia, końcowy efekt zależy od ilości wykonanych zabiegów. Laser usuwa tatuaż warstwowo.

Czy zostają jakieś ślady po usuwaniu tatuażu lub makijażu permanentnego brwi?

Możliwe są przebarwienia które z upływem czasu zanikają.

Czy można wykonać zabieg podczas brania leków lub antybiotyków?

Należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym który przepisał lek lub antybiotyk czy nie występują przeciwwskazania do laseroterapii.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na rozbiciu barwnika zawartego w tuszu na drobniejsze cząstki. Do zabiegów usuwania tatuażu wykorzystujemy lasery nanosekundowe TRI BEAM PREMIUM™. Tego typu lasery emitują impulsy o bardzo dużej mocy i bardzo krótkim czasie trwania. W zależności od długości fali emitowane światło lasera działa selektywnie na komórki zawierające barwnik. Na skutek jego działania następuje rozerwanie błony komórkowej. Barwnik zawarty w komórce dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej i jest wydalany poprzez układ limfatyczny.

Mam świeżo zrobiony tatuaż, po jakim czasie mogę przystąpić do zabiegów laserowego usuwania tatuażu?

Tatuaż najwcześniej można zacząć usuwać po ok 6 tygodniach od jego wykonania, jest to uwarunkowane koniecznością całkowitego wygojenia miejsca pokrytego tatuażem. Skóra powinna być wygojona, bez strupków i zaczerwienieni.

Czy laser picosekundowy jest lepszy od lasera TRI BEAM PREMIUM™?

Z opinii klientów oraz obserwacji, wynika iż procedury z których korzystamy oraz techniki zabiegowe z wykorzystaniem lasera medycznego TRI BEAM PREMIUM™, przynoszą lepsze bądź porównywalne efekty w stosunku do laserów medycznych picosekundowych (oryginalnych). W porównaniu do urządzeń udających laser picosekundowy różnica w skuteczności zabiegowej oraz bezpieczeństwie jest ogromna. Oryginalny laser picosekundowy można znaleźć jedynie w dużych klinikach medycznych.

Jaki rodzaj tatuażu nadaje się do usunięcia?

Jesteśmy w stanie usunąć tatuaże wykonane w profesjonalnym studiu, tatuaże amatorskie, makijaże permanentne, tatuaże powstałe w wyniku zabrudzeń lub upadku. Usuwanie tatuażu odbywa się w serii zabiegów. Tatuaż po każdym zabiegu ulega rozjaśnieniu.

Jaki sprzęt stosujecie do laserowego usuwania tatuażu?

Do laserowego usuwania tatuażu stosujemy laser TRI-BEAM Q-Switch. Czas trwania impulsu lasera jest krótszy od czasu relaksacji termicznej tkanek skóry – nie powoduje więc żadnych uszkodzeń w otoczeniu tkanki. Ponadto, wysoka moc szczytowa umożliwia bardzo skuteczne dostarczanie energii do melaniny i barwnika. Wśród istniejących laserów medycznych, laser 1064nm przenika najgłębiej, a więc jest używany do leczenia głębokich zmian chorobowych pigmentu w skórze właściwej, takich jak znamię Ota. Nd:YAG z 532nm umożliwia powierzchowne wpływanie na pigmentowy zmiany naskórka. Nd:YAG o długości fali zarówno 1064nm jak i 532nm jest powszechnie stosowany do wszystkich zmian pigmentowych skóry.

Czy po pierwszej sesji laserowego usuwania tatuażu może nie wystąpić efekt rozjaśnienia?

W sytuacji głęboko umieszczonego pigmentu widoczny efekt rozjaśnienia może nie wystąpić, chodź pierwsza warstwa została usunięta (Laser usuwa pigment warstwami).

Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu pojawiły się pęcherze i zaczerwienienie a skóra wygląda jak poparzona czy to normalne?

Tak mogą pojawić się pęcherzyki z osoczem i zaczerwienienie.

Jestem tydzień po zabiegu czemu nie ma żadnego efektu?

Efekt rozjaśnienia następuje stopniowo. W pierwszym tygodniu tatuaż może sprawiać wrażenie ciemniejszego niż przed zabiegiem. Efekt rozjaśnienia powinien pojawić się po upływie około 4 tygodni. W sytuacji głęboko umieszczonego pigmentu widoczny efekt rozjaśnienia może nie wystąpić, chodź pierwsza warstwa została usunięta (Laser usuwa pigment warstwami).