W obecnych czasach, posiadanie tatuażu jest niezwykle modne. Co jednak w momencie, gdy wykonany projekt nie spełnia naszych oczekiwań? Z pomocą przychodzi możliwość laserowego usuwania tatuażu. Odbycie serii zabiegów, może pomóc w pozbyciu  się niechcianej ozdoby na skórze. Przed podjęciem tej istotnej decyzji warto więc poznać, na czym polega laserowe usuwanie tatuażu i kiedy będą widoczne jego efekty.

Postęp nowoczesnej technologii pozwala nam na wykonywanie zabiegów laserowego usuwania tatuażu w sposób precyzyjny. Warto jednak pamiętać, że nie jest on przeznaczony dla wszystkich. Podczas wstępnej konsultacji uwzględnione zostają wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Każda z przeprowadzonych sesji prowadzi do stopniowego blednięcia tatuażu, a w efekcie całkowitego zniknięcia pigmentu. Kiedy jednak będą widoczne pierwsze efekty?

Laserowe usuwanie tatuażu – kiedy efekty są widoczne?

Efekty laserowego usuwania tatuażu, mogą być widoczne już po pierwszej wizycie, należy jednak pamiętać że w sytuacji głęboko umieszczonego pigmentu efekt rozjaśnienia może nie wystąpić po pierwszym zabiegu. Wykonanie zabiegu, przy pomocy obecnie dostępnej technologii, umożliwia nam pozbycie się tatuażu bez powikłań jednak nie jesteśmy w stanie określić dokładnej ilości potrzebnych zabiegów. Zdecydowana większość tatuaży zostaje usunięta po wykonaniu 3-20 zabiegów. Czas, potrzebny na całkowite usunięcie tatuażu, jest kwestią indywidualną. Jego długość zależy między innymi od: metody, jaką tatuaż został wykonany; wielkości; koloru tuszy oraz reakcji organizmu.

Usuwanie tatuażu laserem – efekty po zabiegu

Usuwanie tatuażu laserem działa na wszystkie barwniki zawarte w naszej skórze, nawet te odpowiadające za odcień karnacji. W efekcie po wykonaniu zabiegu usuwania tatuażu laserem pozostaje na niej tzw. widmo. Warto jednak pamiętać, że nasza skóra ulega ciągłej przebudowie i z czasem powróci do dawnego wyglądu. Obszar, na którym znajdował się tatuaż, może być przez pewien czas nieco wrażliwszy i jaśniejszy od reszty skóry. Po wykonaniu wymaganej ilości zabiegów tatuaż, w większości przypadków, znika w pełni i nie ma możliwości, aby się odnowił. Zapraszamy do sprawdzenia efektów laserowego usuwania makijażu permanentnego.

Usuwanie tatuażu – efekty

Jeszcze do niedawna decyzja o tatuażu wiązała się z nieodwracalnością procesu zdobienia ciała, a niechciane efekty tatuowania można było jedynie próbować przykryć nowym tatuażem. Oczywiście nie zawsze było to możliwe, a często prowadziło wręcz do pogorszenia sytuacji. Na szczęście dziś już nie mamy takich dylematów, gdyż laserowe usuwanie tatuażu przynosi bardzo dobre efekty. Oczywiście nie od razu – najczęściej jest to proces rozłożony na serie zabiegów, w trakcie których obserwujemy stopniowe blednięcie niechcianej, bądź nieudanej ozdoby. Efekty laserowego usuwania tatuażu, są jednak stałe i pozwalają pozbyć się problemu na zawsze. Zdecydowanie warto skorzystać w tej kwestii z pomocy profesjonalnego gabinetu. Dlaczego jest to tak ważne? Jakie może być ryzyko związane z usuwaniem tatuażu metodą laserową? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej oraz w naszych gabinetach, w których specjaliści pomogą Ci zminimalizować wszelkie ryzyko.

Efekty laserowego usuwania tatuażu

Tak jak można trafić do niedoświadczonego i nieumiejętnego tatuażysty, tak samo można spotkać się z amatorem w kwestii laserowego usuwania tatuaży. Aby usuwanie tatuażu było bezpieczne i przynosiło pożądane przez nas efekty musi zostać wykonane przez profesjonalistę przy użyciu odpowiedniego, certyfikowanego lasera. W naszym studio spotkasz specjalistów z tej branży, którzy w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie dobiorą odpowiednią wiązkę laserową, dostosowaną do naturalnego odcienia skóry. Dzięki temu efekty laserowego usuwania tatuażu będą przede wszystkim estetyczne, choć do ich osiągnięcia będziemy potrzebować czasu. Efekty usuwania tatuażu przeprowadzonego nieprawidłowo mogą nas mocno rozczarować, gdyż po zabiegach mogą pozostać blizny. W naszych gabinetach, dostępnych w największych miastach w Polsce będziesz mógł skonsultować się ze specjalistami przed podjęciem decyzji o zabiegach. Nasi specjaliści działają starannie, dokładnie i bez pośpiechu. To właśnie dzięki temu otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa i tego, że efekty usuwania tatuażu będą imponujące. Zapraszamy!

Efekt laserowego usuwania tatuażu po 5 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 6 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 5 zabiegach.
Efekt po zabiegu próbnym (Fragment koloru czerwonego i czarnego).
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 5 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 12 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 8 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 6 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 5 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 7 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 6 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 5 zabiegach.
Rozjaśnienie starego tatuażu pod „cover-up”
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 1 zabiegu.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 3 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 3 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 4 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 1 zabiegu.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 4 zabiegu.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 6 zabiegu.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 6 zabiegach.
Efekt laserowego usuwania tatuażu po 10 zabiegach.

Efekty zabiegów laserowego usuwania tatuażu również na TikTok: